Magazyn energii NRG wyróżniony na ECC 2022

Tematyka:

Data publikacji:

11 maja, 2022

Komentarze:

Liderzy Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych 2022 wyłonieni

 

Katowice, 26 kwietnia 2022 r. – Najciekawsze, najbardziej pomysłowe i efektywne projekty służące ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych w polskiej gospodarce zostały po raz kolejny wyróżnione w Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych. Wyróżnienia trafiły do siedmiu firm podczas gali, zorganizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

Ranking Inicjatyw Dekarbonizacyjnych organizowany przez grupę PTWP oraz wydawcę portalu WNP.PL w ramach kampanii Zielony Indeks, dedykowany jest wszystkim tym, którzy aktywnie uczestniczą w procesie zielonej transformacji polskiej gospodarki. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców miało miejsce podczas drugiej części wieczornej Gali XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

– Liderzy tegorocznej edycji naszego Rankingu w istotny sposób redukują swój ślad węglowy wykorzystując wiedzę i kreatywność, czyniąc z dekarbonizacji ważny element swojego strategii biznesowej, z pożytkiem dla środowiska, klimatu, dla nas wszystkich – mówił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

NRG Project za opracowanie magazynu energii zasilanego ze źródeł fotowoltaicznych, współpracującego z szybką ładowarką samochodową. Urządzenie to przechowuje energię elektryczną i oddaje ją o dowolnej porze. Dzięki takim rozwiązaniom można aktywnie kreować profil produkcji z OZE, które stają się źródłami sterowalnymi. W 2021 r. NRG Project rozpoczęło dostawy magazynów energii do OZE dla polskich przedsiębiorstw.

 

– Z elektrochemicznymi źródłami energii mam już do czynienia od 20 lat. Zaczynałem pod Gdańskiem w fabryce, która się nazywała Centra. Każdy pamięta, co to jest „paluszek”, płaska bateria. Dwadzieścia lat temu nie spodziewałem się, że zaczynając od „paluszków”, skończy się na baterii, która waży pięć ton – mówił Zygfryd Kosidowski, prezes NRG Project.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij to