Poznaj zyski jakie daje fotowoltaika dla firm. Dotacje 2022

fotowoltaika dla firm

Data publikacji:

11 czerwca, 2021

Komentarze:

Pewnie spotykasz się na każdym kroku z ofertami typu fotowoltaika dla firm od 20 kwp, dla domu do 10 kwp. Ten wpis to nie oferta, pokażę Ci atuty i zagrożenia wynikające z posiadania instalacji fotowoltaicznej dla przedsiębiorstw z magazynem energii w praktyce.

Rosnące ceny energii elektrycznej wpływają bezpośrednio na wzrost kosztów przedsiębiorstw, co skutkuje spadkiem konkurencyjności i koniecznością podnoszenia cen. Już teraz możesz przygotować się na nieunikniony wzrost cen energii elektrycznej, dobrym rozwiązaniem jest własna instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii.

Fotowoltaika dla firm, co zyskasz decydując się?

Podstawowa korzyść, którą daje fotowoltaika dla firm to możliwość zapanowania nad kosztami. Będziesz mógł/mogła lepiej planować przyszłe koszty wynikające ze wzrostów cen energii elektrycznej. Po drugie, w długim terminie to oszczędności, instalacja fotowoltaiczna aktualnie zwraca się w 5 do 7 lat. Po trzecie instalacja magazynu energii pozwoli Ci zwiększyć poziom autokonsumpcji energii. W wyższym stopniu wykorzystasz wyprodukowaną energię. Nadwyżkę wyprodukowanego prądu zużyjesz po południu, co pozwoli również ograniczyć wydatki na opłatę mocową i dystrybucyjną. Po czwarte ograniczysz negatywny wpływ Twojej firmy na środowisko i wpłyniesz na poprawę jakości powietrza.

 

Czy wiesz co daje magazyn energii z instalacją fotowoltaiczną dla firm?

Jeśli zależy Tobie na bezpieczeństwie i niezależności, podam Tobie teraz kilka argumentów, które przemawiają za magazynem energii do instalacji fotowoltaicznej dla przedsiębiorstw:

 • Magazyn energii z fotowoltaiką może zapewniać zasilanie awaryjne dla całego przedsiębiorstwa. Opcja zasialania awaryjnego wymaga instalacji dodatkowego modułu przełączającego instalację w tryb pracy wyspowej
 • Instalacja fotowoltaiczna wpływa na wzrost napięcia w sieci, magazyn energii poprawia jakość energii, obniżając napięcie
 • W przypadku awarii sieci, Twój magazyn energii pozwoli bezprzerwowo przejść na zasilanie awaryjne. Zabezpieczy Twoje urządzenia/maszyny przed uszkodzeniem wynikających z nieplanowanych włączeń i wyłączeń. Nasi klienci często wybierają magazyn energii 100 kWh i większe.
 • Wzrośnie Twoja autokonsumpcja energii, o której pisałem powyżej. Nie poniesiesz dodatkowych kosztów związanych z wysyłaniem energii do sieci i odbieraniem pomniejszonego wolumenu energii, co więcej nie poniesiesz dodatkowych kosztów przesyłowych, czy opłaty mocowej
 • W sytuacjach ekstremalnych np. zimą, Twoje źródło energii pozwoli zasilać instalacje krytyczne w przypadku awarii (np. zasilisz pompę ciepła/piec w przypadku awarii sieci)
 • Wzrośnie dostępna moc bez wzrostu przyłącza. W wielu przypadkach nie ma możliwości na większe przyłącze na obszarach, gdzie sieć jest przestarzała. Instalując fotowoltaika dla firm z magazynem energii, uzyskasz nowe możliwości zasilania większej liczby maszyn i urządzeń

 

Fotowoltaika dla firm z magazynem energii to przyszłość, którą Twoja konkurencja wdraża już dziś – Podsumowanie.

 

Wiele firm już dziś decyduje się na fotowoltaika z magazynem energii, gdyż zapowiadane dotacje na rok 2022 z funduszy takich jak KPO i fundusz modernizacji sieci wpłyną na szybszy zwrot inwestycji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice dla firm i rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb Twojej firmy, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie przedstawię rozwiązania i zaproponuję co możesz zrobić by wydawać mniej na prąd i mieć własne źródło wysokiej jakości energii.

fotowoltaika dla firm z montażem

Wzrost autkonsumpcji energii dzięki instalacji fotowoltaiki dla firm z magazynem energii

Nadwyżki wyprodukowanej energii użyjesz po zachodzie słońca

Zasilanie awaryjne

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw z magazynem energii to dodatkowe źródło zasilania

Bezpieczeństwo dla Twoich maszyn

Poprawa jakości energii wydłuży żywotność Twoich urządzeń elektrycznych

1 komentarz

 1. plech

  Czy są dotacje jak można je pozyskać? potrzebuje 150KW

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij to